נפגעתם מתאונה דרכים?
תנו לנו להיאבק למען הפיצוי שמגיע לכם!

  מחלת מקצוע

  לאחרונה חלה עליה בתביעת בגין מחלת מקצוע. בעבר תביעות מסוג זה היו שכיחות, אך כיום בשל המודעות ההולכת וגוברת בנושא, נפגעים רבים מוצאים את עצמם בהליך תביעה. מחלת מקצוע מוגדרת כמחלה שהחולה חלה בה עקב העבודה שלו. במוסד לביטוח לאומי ישנה רשימה של כל המחלות העומדות בהגדרה זו על פי התקנות של הביטוח הלאומי. גם שכיר וגם עצמאי יכולים לתבוע על מחלת מקצוע, מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה בתחום, על מנת שידאג לכם לקבל את כל הזכויות המגיעות לכם. תביעת מחלת מקצוע היא מורכבת, יש להוכיח את הקשר המחלה לעבודה, והאם המחלה נגרמה באופן ישיר מהעבודה. יש מחלות הקשורות ישירות לתנאי העבודה אך הן לא נמצאות ברשימת מחלות המקצוע והן לא מוגדרות כתאונת עבודה. לשם כך בית המשפט הרחיב את התחום למיקרוטראומה או תאונה הנובעת מגורמים שלא נראים לעין, לדוגמא יתר לחץ דם, אירועי לב ועוד. פנו לייעוץ במשרד המומחה לנושא, משרד עו"ד לידור פוגל אורן. 

  המחלות הנפוצות המאושרות לתביעה

  כאמור על פי תקנות המוסד לביטוח לאומי ישנה רשימת המפרטת את מחלות המקצוע. בין התביעות הנפוצות ישנן תביעות בגין פגיעה בשמיעה וצפצופים באוזניים המוכרים גם בשם טינטון. ישנם מקצועות רבים בהם העובדים חשופים מדי יום לרעש מזיק במקום עבודה לדוגמת, עובדי דפוס, נגרים, מפעילי מכונות במפעלים ועוד. חלקם חווה פגיעה בשמיעה הבאה לידי ביטוי בירידה בשמיעה, פגיעה בשיווי המשקל והיציבות, וצפצופים בלתי פוסקים באוזן. על פי החוק מקום העבודה אמור להיות בטוח לעובדיו ובעל תנאים הולמים שלא יפגעו בבריאות העובד. בין רשימת המחלות גם מחלות עור שונות הנגרמות מחומרים שונים במהלך העבודה או במגע עם גורמים נוספים, תסמונת התעלה הקרפלית, המוגדרת כדלקת כרונית בגידי הידיים הנובעת כתוצאה מעבודת ידיים לאו דווקא עבודת כפיים, אשר פרק כף היד דומיננטי בעבודה זו לדוגמת כתיבה, ליטוש, הקלדה, ועוד. מחלות נוספות הם בעיות לב וסוכרת כתוצאה ממתח ולחץ.

  תביעה רק בעזרת מומחה בתחום

  תחום מחלות המקצוע מורכב מאוד ויש רבים המבקשים לתבוע ונתקלים בחומה אטומה של בירוקרטיה קשה. לכן מומלץ מאוד לא לפנות ללא ייצוג של עורך דין לנזיקין ונזקי גוף. הוא ידאג לבקש ממך את כל הניירת הדרושה, ויפנה אותך גם לחוות דעת מקצועיות נוספות לדוגמת רופאים מומחים. משרד עו"ד לידור פוגל אורן הוא משרד המטפל בנזקי גוף ונזקין. פנו אליו עוד היום לייעוץ. 

  חברה לשיווק ופרסום חברה לשיווק ופרסום